ZIELONA GÓRA:

Dewastacja w Parku Sowińskiego. Otwarcie więc jeszcze nie teraz

Plac przed filharmonią, Plac Teatralny i Wzgórza Winne to jedne z wielu miejsc, które przechodzą metamorfozę w mieście. Podobnie jest w Parku Sowińskiego. Tu pierwotnie koniec prac zakładano w maju. Mamy czerwiec, a budowa jeszcze potrwa.

Powód? Teren inwestycji został zdewastowany. Więcej informacji przekazuje Paweł Urbański, dyrektor Departamentu Inwestycji i Zarządzania Drogami Urzędu Miasta Zielona Góra.

Zostały poniszczone lampy, elementy nawodnienia, powyrywane nasadzone rośliny. Za moim pośrednictwem apel do wszystkich, którzy będą obserwowali tego typu akty wandalizmu, żeby były one w miarę szybko zgłaszane. Musimy interweniować i zwracać uwagę na takie rzeczy, bo jednak wydajemy publiczne pieniądze. Całe szczęście, że to dzieje się w okresie, kiedy ta inwestycja jeszcze jest zabezpieczana przez wykonawcę, ale wykonawca też musi ponieść dodatkowe nakłady.Paweł Urbański

Aktualny termin zakończenia inwestycji to pierwsza połowa lipca.

Zgodnie z planem idą z kolei roboty na Wzgórzach Winnych. Wokół Palmiarni pojawi się kaskada wodna, nowa zieleń i ścieżki. Miejsce zostanie oddane do użytku w sierpniu. O postępie prac przy innych miejskich inwestycjach – w całym powyższym materiale.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: