SPORT:ZIELONA GÓRA:

Derby dla Zielonej Góry! Akademicy lepsi od UKS Trójki [WIDEO]

Nie było niespodzianki w pierwszoligowych derbach Ziemi Lubuskiej. Szczypiorniści PKM Zachód AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego pokonali UKS Trójkę Nowa Sól 30:25.

Wygrana zielonogórzan jest jak najbardziej zasłużona. Akademicy zagrali równo przez praktycznie cały mecz. Nowosolanie, dopóki starczyło im sił trzymali się gospodarzy w pierwszej połowie. Jeszcze w 20 minucie był remis 7:7. Zielonogórzanie zdobyli jednak cztery bramki i praktycznie od tego momentu kontrolowali sytuację na parkiecie. Do przerwy było 16:10.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Nowosolanie nie byli w stanie odrobić start. Z kolei AZS, mimo że nie grał porywającej piłki ręcznej, pewnie dowiózł drugie w tym sezonie zwycięstwo.

Widać było, że była wielka motywacja i chęć walki. Myślę, że zaskoczyliśmy Nową Sól w ataku nowym stylem gry. Byliśmy przygotowani na różne warianty. Szkoda tylko rzutów karnych, bo fajnie było ze skutecznością i w bramce. Wielkie brawa dla zespołu za charakter. <span class="su-quote-cite">Ireneusz Łuczak - trener AZS </span>

Najwięcej bramek dla AZS-u zdobyli: Tyberiusz Chałupka i Robert Góral po 6. Dla gości: Maciej Orliński – 7.