LUBUSKIE:POLSKA I ŚWIAT:ZIELONA GÓRA:

Delegacja z Francji w Lubuskiem. Wizyta odbywa się w ramach ponad 30-letniej współpracy

To już 31 lat odkąd województwo lubuskie współpracuje z francuskim departamentem Le Lot.  Okrągłego jubileuszu w 2020 roku nie udało się zorganizować, ale powiodło się za to spotkanie zaplanowane na ten rok, a dokładniej na dziś. Delegacja z Francji odwiedziła Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze.

Marszałek Elżbieta Anna Polak niczym z rękawa sypała dowodami na udaną, wieloletnią współpracę polsko – francuską. Okazuje się, że pojawia się ona między innymi na takich płaszczyznach jak tradycje winiarskie, gospodarka komunalna oraz ochrona środowiska.

To też wymiana młodzieży. Mocno postawiliśmy na staże w zakresie rolnictwa i hotelarstwa, a wszystko zaczęło się od Technikum Rolniczego w Gubinie. Duży nacisk będziemy też kładli na naukę języka francuskiego. 

O zaletach polsko – francuskiej współpracy mówił także ambasador Francji w Polsce, Frédéric Billet.

Ta współpraca nie jest w powijakach. Wręcz przeciwnie. Ona bazuje na mocnym i solidnym doświadczeniu. Stowarzyszenie jest niezwykle aktywne we współpracy.

Obie strony zapowiadają, że współpraca będzie nadal kontynuowana na podobnym poziomie. Dodatkowo ambasador Francji przyjął honorowy patronat nad dwoma, przyszłorocznymi koncertami Filharmonii Zielonogórskiej.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: