ZIELONA GÓRA:

Darmowe autobusy w Zielonej Górze. Kiedy i dla kogo?

Powracamy do pomysłu darmowej komunikacji w Zielonej Górze. Jakiś czas temu taką możliwość zasugerował prezydent Janusz Kubicki, a za słowami prezydenta pojawiły się pytania: dla kogo konkretnie ta ulga? Czy miałaby dotyczyć tylko uczniów szkół podstawowych czy starszych również?

Jak przyznaje Miejski Zakład Komunikacji, decyzji w tej sprawie jeszcze nie ma.

To jest na pewno bardzo skomplikowane, ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie Rada Miasta. Idzie to w tym kierunku, żeby uczniowie byli zwolnieni z opłat.Barbara Langner, dyrektor zielonogórskiego MZK

Prace nad zmianami w tej sprawie trwają, zarówno w magistracie jak i MZK. Stosowna uchwała powinna zostać podjęta najpóźniej do wakacji.

Ta uchwała powinna być podjęta w czerwcu, ponieważ na przełomie lipca i sierpnia rozpoczynamy sprzedaż biletów szkolnych, rocznych, dlatego ta informacja powinna dotrzeć do osób korzystających z miejskiej komunikacji w czerwcu.Barbara Langner, dyrektor zielonogórskiego MZK

A jakie jest wasze zdanie w tej sprawie? Czy młodzież szkolna powinna jeździć autobusami po Zielonej Górze za darmo? Piszcie do nas na Facebooku i na portalu wZielonej.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: