HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Dajczak krytykuje burmistrza Krosna Odrzańskiego. Chodzi o apel o rękawice i worki na śmieci

Władysław Dajczak ostro krytykuje działania Marka Cebuli, burmistrza Krosna Odrzańskiego, który kilka dni temu zaapelował do mieszkańców miasta o wsparcie. Chodzi o zakup i dostarczenie worków na śmieci, kaloszy oraz rękawic dla wolontariuszy, sprzątających śnięte ryby.

Według wojewody, włodarz Krosna Odrzańskiego nie powinien prosić o takie wsparcie. Bo Lubuski Urząd Wojewódzki tego typu artykuły może zapewnić każdemu potrzebującemu samorządowi. O czym też burmistrzowie zostali poinformowani.

Dziwię się Panu burmistrzowi, że apeluje do mieszkańców o takie rzeczy. To są kwoty, które dla gminy Krosno nie powinny być żadnym problemem.

Burmistrz Cebula uważa, że wojewoda powinien się skupić na zarządzaniu kryzysowym, a nie politycznych przepychankach słownych.

Nie czas na reprymendy. Czas na działanie i robienie roboty, którą my robimy. Powinno dojść do tego, ze to u nas ląduje ten słynny helikopter z tymi najważniejszymi ludźmi w państwie, ściskamy sobie dłonie i działamy razem. Bez względu na to, po której stronie stołu siedzimy. 

Dodajmy, że nadal nie wiadomo co było przyczyną katastrofy ekologicznej. Możliwe jest również, że badania próbek wody z Odry odbędą się także w laboratoriach Uniwersytetu Zielonogórskiego. Z taką propozycją wychodzi PSL.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X