ZIELONA GÓRA:

Czyste ręce bez dotykania kranu. Mamy stanowiska do dezynfekcji

Mycie i dezynfekcja rąk to podstawa higieny, zwłaszcza w czasach epidemii. Na terenie Zielonej Góry pojawiają się urządzenia do bezdotykowego odkażenia dłoni. Otrzymał je m.in. Szpital Uniwersytecki i poliklinika.

Dezynfekcja z pomocą sprzętu składa się z dwóch prostych kroków. Podkładamy ręce pod miejsce spryskania dłoni, a następnie naciskamy nogą przycisk na dole urządzenia.

Dzięki temu ograniczamy dotyk ramieniem czy jakąkolwiek częścią ręki do części stanowiska. Gwarantujemy w ten sposób nieprzenoszenie zarazków czy wirusa. Jest to stanowisko przeznaczone do użycia wszędzie tam, gdzie nie ma na przykład prądu, nie ma doprowadzenia zasilania elektrycznego. Można postawić urządzenie w zasadzie w każdym miejscu, przykotwić do podłoża, więc jest stabilne, wandaloodporne. Jest to mocna konstrukcja.

Takich dystrybutorów ma być łącznie ponad 20. Staną w miejscach, gdzie zwykle są największe skupiska ludzi.

Mamy otrzymać mapkę instalacji tych stanowisk. Jest to po stronie urzędu miasta. Natomiast tak, jak widzimy z innych miast, z innych zamówień, które są realizowane, przede wszytkim są to miejsca o najwyższym ruchu pieszym bądź przy wejściu do urzędów – starostw, urzędów miasta, urzędów gmin. Przede wszystkim te miejsca najbardziej chcemy zabezpieczyć.

Przy okazji producent urządzeń rozpoczął kampanię społeczną „Dotykasz – dezynfekuj”. Chodzi o to, abyśmy wyrobili nawyk odkażania rąk po dotknięciu przedmiotów w miejscach publicznych.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00