ZIELONA GÓRA:

Czym była reformacja? Kim są ewangelicy? Porozmawiajmy o wierze!

Poszerzanie wiedzy o Kościele ewangelicko-augsburskim w Polsce, wyjaśnienie wątpliwości czy skorygowanie błędnych przekonań o tym wyznaniu protestanckim to cele spotkań „Porozmawiajmy o wierze”. Zielonogórska parafia ewangelicko-augsburska będzie organizować je we wtorki. Na pierwsze zaprasza już w tym miesiącu.

W wydarzeniu mogą uczestniczyć zarówno osoby, które chcą wiedzieć więcej o Kościele, jak i te, które szukają swojej duchowej drogi – mówi ksiądz Marek Bożek z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Zielonej Górze.

Jest dużo osób, które mają bardzo znikomą wiedzę, jeżeli chodzi o reformację. Dlatego stwierdziliśmy, że chcemy wyjść z inicjatywą, żeby ktoś chciał poszerzyć swoją wiedzę czy naprostować ją, bo jest dużo przekłamań. To pierwszy tor. Drugi jest taki, że część osób szuka miejsca duchowego. Dlatego prowadzimy takie spotkania dla osób, które chciałyby dokonać konwersji do naszego Kościoła. By to nie była konwersja z braku świadomości bądź poprzez impuls, ale by była świadoma – wiadomo, do jakiego Kościoła, z jakimi intencjami teologicznymi bądź z jaką historią.ks. Marek Bożek

Wielu zielonogórzan jest zaskoczonych obecnością wyznania innego niż katolickie. – Kiedy ludzie dowiadują się, że nasz Kościół Jezusowy to ten przy placu Bohaterów, to jest „wow”. Zawsze myśleli, że jest wyznania rzymskokatolickiego – przyznaje ks. Marek Bożek. Dlatego też spotkania pomogą im zdobyć więcej informacji o społeczności ewangelickiej. Na początek – o historii Kościoła.

By zobaczyć, jak doszło do reformacji, jak ona przebiegała – na początku swojej drogi do czasów współczesnych. Następnie zajmiemy się typowymi sprawami dogmatycznymi i zasadami wiary: czym się różnimy od innych wyznań, nie tylko rzymskokatolickiego, ale również na przykład Kościołów prawosławnych. By niektórzy mogli też zobaczyć, dlaczego na przykład w naszym kościele nie ma siedmiu sakramentów, a są dwa. Dlaczego na przykład nie uznajemy kultu świętych. Te spotkania są po to, żeby wytłumaczyć pewne różnice oraz zobaczyć następnie, jak funkcjonuje Kościół ewangelicko-augsburski w Polsce.ks. Marek Bożek

Spotkania będą odbywały się w pierwsze wtorki miesiąca o godzinie 18:00 w sali parafialnej przy ulicy Kazimierza Wielkiego (obok kościoła na placu Bohaterów). Pierwsze już w tym tygodniu, 3 września.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: