ZIELONA GÓRA:

Czy to już dobry moment na wiosenne porządki? Według Krzysztofa Sikory z ZGK – tak!

Zakład Gospodarki Komunalnej rusza z wiosennymi porządkami. Na początek w ruch poszły miotły. Ale już od poniedziałku na ulicach miasta powinny się pojawić zamiatarki – o ile pogoda na to pozwoli. Spółka jednak uspokaja – pojazdy sprzątające będą porządkowały nasze ulice w trakcie najmniej ruchliwych godzin na drogach.

Żeby w mieście było czysto, musi się zmienić świadomość niektórych zielonogórzan. Jakie porządkowe grzeszki mają na sumieniu mieszkańcy naszego miasta? Mówi o tym Krzysztof Sikora, prezes ZGK w Zielonej Górze.

Wyrzucamy jakąś elektronikę do zbiórek, do których nie powinny trafić. A jeszcze później do nas są pretensje, że czegoś nie zabraliśmy. Choć staramy się brać ile możemy. Staramy się też edukować mieszkańców. Ale widać, że takich “wystawek” jest mniej.

Krzysztof Sikora przypomina też, że rzeczy nam już niepotrzebne, ale wciąż w dobrym stanie można oddać do “szperowiska” i dać im tym samym drugie życie.

Zobaczmy, czy stara lampa albo radio, książki, nam już niepotrzebne, zamiast do pergoli na śmieci nie mogłyby dać radości jeszcze komuś innemu. Bo są w dobrym stanie, działają. 

Przypomnijmy, że istnieje też mobilna aplikacja ” Kiedy wywóz”, dzięki której mieszkańcy Zielonej Góry mają stały dostęp choćby do harmonogramu wywozu odpadów.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00