ZIELONA GÓRA:

Czy starcza nam pieniędzy na pomaganie?

Okres przedświąteczny to wyjątkowy czas, w którym także częściej myślimy o pomocy potrzebującym. Akcji i charytatywnych wydarzeń nie brakuje i z pewnością każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie.

Czy kryzys i inflacja sprawiają, że pomagać jest trudniej? To pytanie usłyszał w Radiu Index Radosław Brodzik. Wczoraj współorganizował 8. Charytatywny Bieg Dobrych Mikołajów. Dziś na naszej antenie dzielił się swoimi spostrzeżeniami. – Niestety jest trudniej – stwierdził.

Niestety inflacja, zubożenie – no tak jest. Jest trudniej, na przykład firmy, które nas wspierały mówią, że nie dadzą nam 1000 zł, tylko 500 zł. Dzięki sponsorom udaje się nam robić te biegi charytatywnie i całą zebraną kwotę przekazujemy, ale jest trudniej.

Mimo problemów chętnych do wzięcia udziału w tego typu imprezach, jak Charytatywny Bieg Dobrych Mikołajów nie brakuje.

Są z nami, jeszcze starają się. Mówią, że robimy dobrą robotę. Jest pozytywna energia. Ja przed biegiem zażartowałem do biegaczy, żeby przed startem wyciągnęli ręce do góry, spojrzeli na nie, bo te ręce potrafią czynić dobro. Ci ludzie, którzy przychodzą, potrafią czynić dobro. A że firmy dają troszkę mniej? Trudno, będziemy jeszcze więcej chodzić po firmach.

Dodajmy, że dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00