LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Najnowsze komunikaty związane z koronawirusem [AKTUALIZACJA]

Pojawiają się nowe doniesienia na temat przypadków zarażenia koronawirusem w Europie. W naszym kraju ich nie stwierdzono, choć nie ustają obawy. W tej sprawie wypowiedzieli się także przedstawiciele Szpitala Uniwersyteckiego.

Zielonogórska lecznica uspokaja nastroje, że nie ma w niej zakażonej osoby. Informację przekazała na Facebooku rzeczniczka szpitala, Sylwia Malcher-Nowak.

Szpital przypomina także, że na oddział zakaźny powinny zgłaszać się tylko osoby, które wróciły ze szczególnie zagrożonych rejonów. Zaliczają się do nich Chiny i północne Włochy. Zgłoszenia są uzasadnione wtedy, gdy pacjenci mają objawy chorobowe, takie jak wysoka gorączka, kaszel i duszności. Sam pobyt za granicą i brak objawów podobnych do grypy nie jest powodem do przyjęcia pacjenta na oddział czy wykonania badania w kierunku zakażenia koronawirusem.

Informacje na temat koronawirusa opublikowało na swojej stronie Ministerstwo Zdrowia. Znajdują się one w zakładce “co musisz wiedzieć o koronawirusie”. Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił natomiast infolinię: 800 190 590. Można na nią zadzwonić, gdy chcemy dowiedzieć się, jak postępować w sytuacji podejrzenia zakażenia drobnoustrojem.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: