ZIELONA GÓRA:

Cztery pomysły na nową Ochlę. Który projekt wygra głosowanie?

Konsultacje w sprawie kąpieliska w Ochli wchodzą w nową fazę. Po pierwszej ankiecie dla mieszkańców, dotyczącej atrakcji na miejskiej plaży, przyszła kolej na wybór projektu. Cztery pracownie architektoniczne przygotowały koncepcje odnowy kąpieliska.

Projekty zostały opracowane w oparciu o dotychczasowe opinie zielonogórzan. Obejmują m.in. podział obiektu na strefę dla dzieci i strefę rekreacyjną, utworzenie parku do wodnych akrobacji czy budowę domków letniskowych.

Teraz przechodzimy już do głosowania na koncepcję, ale dalej będziemy chcieli, żeby mieszkańcy głosowali też na elementy z tych koncepcji. Mamy cztery koncepcje, oddajemy głos na jedną i jeszcze sześć elementów do wyboru. Głosować będzie można poprzez „Łącznik Zielonogórski”, będzie tam formularz, który będzie można wysłać. Przed ratuszem będzie urna – do niej można wrzucić formularz z „Łącznika”, ale będą też karty do głosowania. Można też zagłosować przez internet.

Głosowanie zakończy się 10 lipca. Na podstawie wyboru zielonogórzan zostanie przygotowany ostateczny projekt kąpieliska.

Myślę, że do końca roku projekt powstanie. No i przyszły rok – już do roboty. Moim zdaniem w 2022 roku otworzymy sezon już na nowej Ochli.

Więcej o projektach kąpieliska można dowiedzieć się ze strony ochla2022.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: