ZIELONA GÓRA:

Gdy człowiek i pies to drużyna. Niebawem zawody Dog Trekking

Nie trzeba biec. Ba! Nie trzeba mieć nawet swojego psa, ale jest on niezbędny, by wystartować w zawodach Dog Trekking, które 29 lipca odbędą się w Zielonej Górze.

Zasady Dog Trekkingu przybliża Katarzyna Sobieszek ze stowarzyszenia Inicjatywa dla Zwierząt.

To jest spacerowanie z psami po terenie dość leśnym. U nas w większości będzie to przez las, chociaż przez miasto też zahaczymy. Będą określone punkty. To jak my sobie do tych punktów dojdziemy, to jest nasza sprawa. Chyba, że pies nas będzie ciągnąć, to będzie sprawa psa. Jeżeli będziemy szli zygzakiem, to z 30 kilometrów zrobimy, ale tak bezpiecznie po kolei, to jest dystans ok. 12 km.Katarzyna Sobieszek

Start i meta zaplanowane są na stadionie Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Wyspiańskiego. Jeśli ktoś chce wziąć udział w zawodach Dog Trekkingu, a nie posiada własnego czworonoga, to z pomocą przychodzą przedstawiciele schroniska.

Wystarczy wcześniej dać znać, że chcielibyśmy pobiec z psem ze schroniska, to taki pies zostanie wcześniej przygotowany, tylko trzeba będzie do niego pójść do schroniska. Trzeba podpisać oświadczenie, że się zapoznało z regulaminem, że chce się przystąpić do biegu. Jak się jest nieletnim, to musi być również podpis i zgoda opiekuna.Katarzyna Sobieszek

Trzeba pojawić się we wszystkich wskazanych wcześniej punktach. W niektórych będą do wykonania zadania. Czas nie ma znaczenia, liczą się tylko i wyłącznie punkty. Skoro to zawody, to przewidziane są również nagrody, a te są zarówno dla ludzi, jak i dla czworonogów. Start w ostatnią sobotę lipca o 10:00. Więcej informacji TUTAJ.

Cała rozmowa z Katarzyną Sobieszek do wysłuchania poniżej.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: