LUBUSKIE:UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Czego dowiesz się na Kongresie Gospodarczym?

Blisko dwa tysiące zaproszonych gości w tym przedstawicieli Unii Europejskiej, parlamentarzystów, specjalistów od gospodarki, nowoczesnych technologii, a nawet kosmosu. Wśród nich oczywiście przedsiębiorcy, bo w końcu to z myślą przede wszystkim o nich jest organizowane, to największe wydarzenie o charakterze biznesowym w naszym województwie. W Zielonej Górze trwa Kongres Gospodarczy Lubuskie 2018.

W założeniu ma to być nie tylko forum wymiany myśli i doświadczeń na tematy związane z szeroko pojmowanym biznesem i jego przyszłością, ale także a może przede wszystkim ma określić strategiczne cele dla rozwoju gospodarczego województwa na kolejne lata.

Jeżeli chcemy faktycznie rozwijać gospodarzy potencjał Ziemi Lubuskiej, jeżeli chcemy, żeby nasze podmioty gospodarcze faktycznie przynosiły zyski, rozwijały się, dawały dobrze płatną pracę, to przedsiębiorcy na takich spotkaniach muszą bywać. Waldemar Sługocki, senator PO

To miejsce do dyskusji o przyszłości i rozwoju firm, zwłaszcza w obszarach wysokich technologii i to w konkretnych dziedzinach.

Otwierają się zupełnie nowe przestrzenie. Bez spojrzenia, jak zmienia się układ globalny i gdzie można szukać potencjalnych inwestorów, pieniędzy, rynków zbytu, ale też rynków dla towarów potrzebnych do produkcji, traci się możliwości podjęcia najefektowniejszych decyzji.Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan

Kongres Gospodarczy Lubuskie 2018 potrwa do jutra. Sesje tematyczne poza Filharmonią Zielonogórską odbywają się m.in. w Parku Naukowo-Technologicznym w Nowym Kisielinie, Centrum Energetyki Odnawialnej w Sulechowie, czy Lubuskim Centrum Winiarstwa w Zaborze.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: