ZIELONA GÓRA:

Czego dorosły uczy się od dziecka? O tym w Akademii Rodzica

Talenty trzeba rozwijać i pomnażać, inaczej przepadają. Dzieci uzdolnione naukowo, ale również te, które mają kłopoty z uczeniem się, mają szansę kształcić się w Akademii Nauki.

Akademia organizuje kursy dostosowane do wieku dzieci. Na dwunastu różnych zajęciach najmłodsi doskonalą technikę czytania, umiejętności matematyczne i zapamiętywanie informacji. Pracują w grupach, na zasadzie współpracy. Najpierw jednak zaczyna się od relaksacji.

W sukcesie dziecka udział mają też osoby dorosłe, zwłaszcza najbliższa rodzina. I z myślą o tym Maja i Rafał Włosińscy stworzyli Akademię Rodzica. Zajęcia dla dorosłych to cykl 16 szkoleń na 10 tematów.

Temat związany na przykład z uzależnieniami dzieci od internetu i komputera, będzie temat związany z emocjami. Ja osobiście jestem certyfikowanym trenerem metody typologii osobowości Myers-Briggs, która jest rozpowszechniona w biznesie, ale można ją również stosować w relacjach rodzic-dziecko. Czyli na ile jestem świadomy, na ile moje dziecko różni się ode mnie – ja mam inny typ osobowości, moje dziecko inny. To będzie powodowało różnice komunikacyjne i różnice postrzegania.Rafał Włosiński
Mamy też warsztaty, które będą prowadzone przez panią Kasię Piosik-Łobaczewską i Anię Walczak. To dwie panie, które mają wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi. Swoją pracę skupiają wokół filozofii rodzicielstwa bliskości. Poprowadzą u nas warsztaty “O złości w dorosłości” – jak okiełznać naszą złość i złość dzieci, jak sobie z nią radzić. Będą prowadziły warsztat o emocjach dziecka i zajęcia “Bliskość w rodzinie”.Maja Włosińska

Nowością w Akademii Rodzica są warsztaty, które dotyczą żywienia dzieci. Te z kolei poprowadzi Agnieszka Wiśniewska, specjalista ds. żywienia i dietetyki.

Zajęcia odbywają się w siedzibie Akademii Nauki przy ulicy Lisowskiego 7. Poniżej publikujemy całą rozmowę na ten temat oraz program zajęć.

Maja i Rafał Włosińscy, Akademia Nauki

Download (PDF, 200KB)

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: