KULTURA:ZIELONA GÓRA:

Od Czechowa do… Czechowa. Zajęcia aktorskie w Teatrze Lubuskim

W Zielonej Górze teatr można poznać nie tylko z perspektywy widza. Młodzież, pod wrażeniem spektaklu „Oświadczyny/Niedźwiedź” na bazie tekstów Antoniego Czechowa, poprosiła o organizację warsztatów aktorskich. Artystyczną opiekę nad licealistami objął Wojciech Romańczyk.

Temat zajęć prowadzący ustala wspólnie z uczestnikami. Pomysłowość i zainteresowania młodych ludzi pozwalają wprowadzić ćwiczenia z wykorzystaniem muzyki elektronicznej, rapu i hip hopu. Technika aktorska będzie zaś szlifowana w oparciu o podręcznik Michaiła Czechowa.

Był profesorem Marilyn Monroe między innymi. Anthony Quinn to również jego uczeń. Czechow stworzył podręcznik, który pomaga człowiekowi teatru (czy właściwie każdej innej dziedziny) na pełny samorozwój. Psychiczny, duchowy, emocjonalny oraz fizyczny, ale poprzez wyobraźnię. Nie chodzi tu o żadne machanie kettle’ami ani inne siłownie.Wojciech Romańczyk, aktor Lubuskiego Teatru

Warsztaty „Wolność rządzi” to nauka słuchania drugiej osoby, rozmawiania z nią i koncentracji. Wojciech Romańczyk podkreśla, że te umiejętności przydają się zarówno przyszłym aktorom, jak i osobom innych profesji. Dolna granica wieku uczestników to 16 lat, ale udział mogą wziąć również ludzie starsi.

Będziemy się bawili – zabawa to dobre słowo – w rozgrzanie wyobraźni, skupienia, kontrolę wyobraźni, ukierunkowanie kreatywności. Zapraszam i przedstawicieli handlowych, studentów marketingu, również studentów informatyki. Na pewno taka odskocznia nie zaszkodzi.Wojciech Romańczyk

Zajęcia potrwają do czerwca. Ich podsumowaniem będzie spektakl na dużej scenie Lubuskiego Teatru.

Warsztaty odbywają się w czwartki od 16:00 do 18:00. Koszt to 50 złotych miesięcznie. W cenie zapewnione są materiały do nauki. Szczegółowe informacje w całym wywiadzie. O warsztatach poczytacie również na stronie Lubuskiego Teatru.

Godzina Rektorska – Wojciech Romańczyk

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: