ZIELONA GÓRA:

Crossfit dla seniorów? Dlaczego nie!

– Kiedyś rodzice dbali o nasz ruch, teraz my musimy o nich zadbać – mówi Joanna Łochowska. Mistrzyni Europy w podnoszeniu ciężarów prowadzi crossfitowe zajęcia dla seniorów.

Crossfit cieszy się dużym zainteresowaniem. Jest to trening intensywny, bardzo zróżnicowany i wszechstronnie rozwijający. Więcej na temat tej aktywności fizycznej mówi Joanna Łochowska.

– Crossfit to jest trening funkcjonalny oparty na treningu gimnastycznym, ciężarowym i wytrzymałościowym. Jest to trening wszechstronny. Nie ma barier, że zamykamy furtki tylko na sztangę, kettle, czy gimnastyki. Wszystkie elementy sprawiają, że stajemy się silniejsi, sprawniejsi, bardziej skoordynowany. To jest trening, który ma nas usprawnić.

To zajęcia dla osób w każdym wieku. Dowodem jest grupa seniorów, z którą Joanna Łochowska prowadzi zajęcia.

– Moja grupa to seniorzy, czyli osoby powyżej 55. roku życia, którzy swój wolny czas chcą spędzić aktywnie, ale przede wszystkim zadbać o zdrowie. Są też osoby w granicach 50. roku życia i dla nich na tych zajęciach też znajdzie się miejsce. Treningi są dostosowywane pod konkretne umiejętności.

Ćwiczenia, choć są prowadzone w grupach są dostosowane do indywidualnych możliwości.

– Wiadomo, że osoby, które się ruszają, robią coś w ogródkach są sprawniejsze, ale nie wykluczamy też osób, które chcą wstać z kanapy. Trzeba przyjść i zadbać o swoje zdrowie. Z wiekiem ruch jest coraz bardziej potrzebny. To jest trening ogólny dla wszystkich, ale poszczególne elementy ćwiczenia ja już indywidualnie dostosowuję pod każdego. Nie każdy zrobi pełny przysiad. Sam trening trwa godzinę.

Zajęcia odbywają się w hali połączonej z siłownią FunFit na terenie giełdy przy Al. Zjednoczenia. Seniorzy spotykają się we wtorki i w piątki o 20:05. Więcej na ten temat i cała rozmowa z Joanną Łochowską poniżej.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: