HOTZIELONA GÓRA:

Co z budżetem obywatelskim?

W pierwszej połowie roku, w wydaniu online i z zadaniami, które można realizować w ciągu jednego roku – taka ma być tegoroczna edycja budżetu obywatelskiego.

– Zadania, których wykonanie zajmuje więcej niż rok nie będą dopuszczane do budżetu obywatelskiego – zapowiada prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki.

Ja w tym roku już nie pozwolę na sytuację, żebyśmy wprowadzali do budżetu obywatelskiego inwestycje, które wykraczają z realizacją poza okres jednego roku. Mamy potem takie problemy, że zadanie jest możliwe do zrobienia, ale trzeba dokonać zmiany planów, które  trwa 7 miesięcy, potem można zrobić projekt, który trwa kilka miesięcy i wszystko zamiast trwa rok, to trwa trzy lata. Jest przygotowany projekt zmiany uchwały Rady Miasta.

Budżet obywatelski ma odbyć się jeszcze wiosną. I co ważne, odbędzie się w wersji wyłącznie elektronicznej. Powodem jest oczywiście pandemia koronawirusa.

Na pewno nie chciałbym, żebyśmy to robili w tradycyjny sposób. Jeden radni zaproponował, żebyśmy wystawili urny. Nie mam problemu z tym, tylko kto miałby potem tego pilnować. Pandemia uczy nas pewnych rozwiązń. Ten budżet obywatelski będzie stricte “onlinowym”.

Macie pytania w sprawie budżetu obywatelskiego? Piszcie do władz miasta na adres: Prezydent@wZielonej.pl. Zadamy je w środowej audycji o 12:30.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: