SPORT:ZIELONA GÓRA:

Co słychać u „Wilków”?

Futbol amerykański w zielonogórski krajobraz sportowy wpisał się już na trwałe, choć plany Watahy Zielona Góra mocno wyhamowała pandemia. „Wilki” podobnie jak przed rokiem wystąpią w lidze 9-osobowej.

Jak będą wyglądać tegoroczne rozgrywki i kiedy się zaczną? O tym mówi Sebastian Domański, prezes KFA Wataha Zielona Góra.

Na chwilę obecną wiemy, że sezon zaczyna się w sierpniu. Czekamy jeszcze na doprecyzowanie tego od obecnego organizatora rozgrywek. W tym roku startujemy jeszcze na pewno w formule dziewięcioosobowej, która jest troszeczkę mniej wymagająca, jeżeli chodzi o ilość zawodników. Mam nadzieję, że wrócimy do starej formuły, czyli pojedynczego meczu. Formuła turniejowa, która była w ubiegłym roku była bardzo mocno eksploatująca.

O sile „Wilków” mają decydować miejscowi gracze.

Jeżeli chodzi o futbol dziewięcioosobowy, to nie możemy pozyskiwać ani zawodników amerykańskich, ani europejskich. Jedyna opcja, to pozyskiwanie zawodników wschodnioeuropejskich. Liczymy, że uda nam się wyłowić 1-2 ciekawych zawodników, a tym samym wprowadzić trochę odmienności w naszą grę.

W najbliższym czasie klub planuje ogłosić kolejną rekrutację. Dalsze plany to powrót do rozwijania drużyny juniorskiej. Program został zawieszony rok temu z powodu pandemii. Więcej w całej konferencji prasowej, która odbyła się w siedzibie sponsora klubu.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: