ZIELONA GÓRA:

Co rozwiąże problem hałasu na Pomorskim? Są różne pomysły

Ekrany akustyczne czy półtunele? Które rozwiązanie byłoby najkorzystniejsze, aby na osiedlu Pomorskim zmniejszyć hałas z trasy S3? Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podjął już pewne kroki, choć zaznacza, że trzeba jeszcze poczekać na decyzję Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

GDDKiA wykonała badania poziomu hałasu przy trasie. Ekspertyza wykazała, że normy hałasu są nieznacznie przekroczone i dotyczą tylko najwyższych pięter bloków. Raport z badania trafił do RDOŚ.

Teraz czekamy na ocenę i na podstawie oceny podejmiemy konkretne działania. GDDKiA ma już koncepcję, żeby dostawić dodatkowe ekrany akustyczne, między innymi w pasie rozdziału. Wszystkie do tej pory podjęte działania są zgodne z porozumieniami zawartymi z mieszkańcami. Należy też pamiętać, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad już wcześniej wprowadziła ograniczenie prędkości na tym odcinku trasy S3 przy osiedlu Pomorskim.

Radny Robert Górski zaproponował, by na trasie S3 postawić półtunele. We wpisie na Facebooku stwierdził, że GDDKiA powinna zbudować konstrukcje podobne do tych z Trasy Toruńskiej.

https://www.facebook.com/RobertGorskiZielonaGora/posts/3578915368801841

Głos w sprawie zabrał również włodarz miasta, Janusz Kubicki w programie Prezydent na 96 FM.

Nie my jesteśmy inwestorem, my tylko zgłaszaliśmy problem. Problem, który został zainicjowany przez mieszkańców osiedla Pomorskiego, przez radnych. Ten wariant, o którym gdzieś piszą, żeby zakryć tego typu rzeczy, byłby najlepszy. Natomiast czy jest możliwy do realizacji – tego nie wiem. Ja bym na pewno był zwolennikiem, nawet pełnych tuneli.

GDDKiA wyjaśnia, że koncepcja utworzenia półtuneli na S3 nie została jej oficjalnie przedstawiona. Przedstawiciele dyrekcji nie mogą więc odnieść się do tych doniesień.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: