ZIELONA GÓRA:

Co nowego w Lumelu? W Strefie Aktywności Gospodarczej zbudował… strefę sportową

Trzy lata temu pojawił się pomysł na rozbudowę zakładu Lumel, nie tylko z myślą o usprawnieniu produkcji, ale również o pracownikach. Na terenie firmy powstała bowiem infrastruktura sportowa, która będzie służyć do wypoczynku i rekreacji. Obiekt nosi nazwę Lumel Arena.

Nową część zakładu odwiedził już wiceprezydent Dariusz Lesicki. Miał okazję zobaczyć, z jakich elementów składa się strefa relaksu dla pracowników Lumelu.

Jest to pełnowymiarowe boisko do koszykówki, siatkówki, część fitnessowa, część hotelowa, z której pracownicy mogą korzystać. To jest ewenement. Nawet po pracy można zapewnić pracownikom jakieś elementy aktywnego wypoczynku. Byliśmy z prezydentem pod wielkim wrażeniem tej hali.

 

Lumel Arena znajduje się przy ulicy Słubickiej, w Strefie Aktywności Gospodarczej. Tam też firma przenosi swoją siedzibę z ulicy Sulechowskiej.

Dowiedzieliśmy się również, że zielonogórski Lumel wchodzi w fotowoltaikę – produkcję inwerterów, czyli przetworników energii światła słonecznego na prąd elektryczny. To jest nowa branża. Firma rozwija swoją działalność również w obszarze motoryzacyjnym, czyli różnego rodzaju komponentów do samochodów. Myślę, że ta działalność znakomicie się rozszerza.

Nowoczesny zakład Lumelu ma być również miejscem zgodnym z koncepcją przemysłu 4.0, czyli takim, w którym produkcja opiera się na połączeniu sterowanych cyfrowo maszyn z internetem i technologiami informacyjnymi.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: