MUZYKA:ZIELONA GÓRA:

Co filharmonicy robią latem? Nadal grają dla ludzi!

Wakacje nie muszą oznaczać końca sezonu dla Filharmonii Zielonogórskiej. Zarówno muzycy, jak i melomani korzystają z letniej sceny przed budynkiem. Tam właśnie w najbliższym czasie odbędą się kolejne koncerty.

Już w tę niedzielę, 11 sierpnia o 16:00 filharmonicy zagrają koncert kameralny. W tym miesiącu odbędzie się też koncert promenadowy. O najbliższych muzycznych wydarzeniach mówi Czesław Grabowski, dyrektor Filharmonii Zielonogórskiej.

Koncerty promenadowe cieszą się dużym powodzeniem. Mają duży oddźwięk u naszych słuchaczy, dlatego przed oficjalną inauguracją nie boimy się paru takich koncertów wykonać. To będzie koncert muzyki wiedeńskiej, koncert winobraniowy, który dla nas jest bardzo ważną sprawą, bo przychodzi na niego kilka tysięcy ludzi.Czesław Grabowski

Wstęp na koncerty kameralne i promenadowe jest bezpłatny.

Koncerty promenadowe są sponsorowane przez nasze miasto i urząd marszałkowski. Dzięki temu ludzie mogą po prostu przyjść – z kocykami, leżakami, żeby sobie posiedzieć i posłuchać.Czesław Grabowski

20 września o 19:00 filharmonia zainauguruje kolejny sezon artystyczny. W programie – muzyka Liszta i Rachmaninowa. Warto dodać, że poprzedni cykl występów był bardzo udany. – Poprzedni rok to było prawie 40 tysięcy słuchaczy. To wielkość dużego lubuskiego miasta – mówi dyrektor filharmonii.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: