ZIELONA GÓRA:

Co dalej z Regulaminem Konsultacji Społecznych?

O potrzebie Regulaminu Konsultacji Społecznych wielokrotnie apelowali społecznicy. Projekt takiego dokumentu został przygotowany wspólnie z radnymi, pracownikami Uniwersytetu Zielonogórskiego, urzędnikami i przedstawicielami organizacji pozarządowych. Mimo iż został on przekazany prezydentowi miasta w maju 2017 roku, dotychczas nie doszło do jego realizacji.

Interpelacje dotyczącą postępów w realizacji Regulaminu Konsultacji Społecznych złożył Marcin Pabierowski. Radny zwrócił uwagę na konieczność posiadania przez miasta takiego dokumentu.

Rozwiązania zawarte w tym dokumencie pozwalają uczyć się demokracji lokalnej i tego, jak funkcjonować jako społeczeństwo. Dzięki regulaminowi Zielona Góra będzie coraz bardziej obywatelska, a mieszkańcy będą mieli coraz większą świadomość, że mogą tylko patrzeć na ręce władzy, ale też aktywnie uczestniczyć w rozwoju miasta – pisze M. Pabierowski w interpelacji.

Miasto na zapytanie radnego odpowiada krótko. – Według posiadanych informacji Projekt Konsultacji Społecznych został przekazany Radzie Miasta Zielona Góra przez członków Ruchu Miejskiego Obywatele Zielonej Góry 26 maja 2017 r. i do tej pory Rada Miasta nie podjęła żadnych działań w tym zakresie – czytamy w odpowiedzi prezydenta Janusza Kubickiego.

Czy interpelacja radnego skłoni Radę Miasta do zajęcia się sprawą Regulaminu Konsultacji Społecznych? Na to pytanie być może otrzymamy odpowiedź podczas kolejnych sesji Rady Miasta.

 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X