LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Co dalej z Europejskim Centrum Elektromobilności? Powstaje “specustawa”

Odliczanie rozpoczęte. Europejskie Centrum Elektromobilności ma powstać w Zielonej Górze, a liderem będzie Ekoenergetyka. Projekt ma być realizowany przy współpracy z Uniwersytetem Zielonogórskim, a powstanie przy S3.

Mówiliśmy o tym w Radiu Index. Poseł PIS Jerzy Materna w rozmowie z nami poinformował, że prace legislacyjne związane z tym ambitnym projektem trwają.

Jesteśmy z prezydentem umówieni. Mam pomysł na to, by utworzyć osobną strefę o powierzchni 400 hektarów. Rozmawialiśmy z premierem na ten temat, który był u nas trzy miesiące temu. Szykujemy “spec-ustawę”. 

Projekt elektromobilności to jedno. Druga sprawa związaną jest z możliwym powrotem do rozmów z kanadyjską firma Cooper. Chodzi o wydobycie miedzi w naszym regionie.

Firma Cooper deklaruje ustępstwa i może sporną działkę w Bytomiu Odrzańskim oddać KGHM-owi. W zamian chce, by rząd wydał pozytywną decyzję o budowie dwóch kopalni pod Sulechowem i Nową Soli.

Materna dodaje, że każda z kopalń miałaby generować ok. 200 milionów złotych dla samorządu i około miliarda złotych dla Skarbu Państwa.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: