ZIELONA GÓRA:

Co czeka nas w 2020 roku? Znów zapowiadają się prace drogowe

To był ostatni w 2019 roku program „Prezydent na 96 FM”. Na antenie Radia Index nie zabrakło więc pytań o dokonania i to, jaka przyszłość rysuje się w Zielonej Górze. Odpowiadał na nie prezydent Janusz Kubicki.

Na pewno w roku 2020 na nasze ulice wyjadą elektryczne taksówki. Wprowadzi je firma Ekoenergetyka Polska, która dostarczyła wcześniej stacje ładowania elektrycznych autobusów.

Wszystkie działania proekologiczne staramy się wspierać. Uważam, że to jest dobre rozwiązanie, bo czasem wszyscy narzekamy na jakość powietrza nie tylko w mieście, ale i w Polsce. Im więcej będzie elektrycznych samochodów, im więcej osób przekonamy do tego, że to nie jest coś, co nigdy nie będzie działało, tylko jest i jeździ, tym lepiej. Im więcej ich będzie, tym lepiej będzie się nam żyło. Więc wspieramy takie projekty, które mają służyć temu, co jest ostatnio bardzo głośne – elementom związanym z klimatem.Janusz Kubicki

Długo wyczekiwaną inwestycją było oddanie do użytku wiaduktu na Batorego. Prace mają się już ku końcowi. Jeden ze słuchaczy dopytywał, czy kolejnym krokiem w budowie infrastruktury drogowej będzie południowa obwodnica miasta.

Tak, zdaje się, że wykonawca będzie występował już o pozwolenie na budowę. Mam taką nadzieję, że w przyszłym roku wejdzie na plac budowy i będzie to realizował. Jednym z elementów tej inwestycji jest rondo do Drzonkowa. Miałem okazję jechać, oglądać. Też już jest tam końcówka, już jest całkowicie płynna jazda. Cieszę się więc, że część inwestycji się kończy, inne się będą zaczynać.Janusz Kubicki

W ostatniej w tym roku audycji z prezydentem nie zabrakło również świątecznych życzeń. Cały program „Prezydent na 96 FM” można zobaczyć na radiowym Facebooku.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: