ZIELONA GÓRA:

Ciężarówka darów wjechała do Zielonej Góry. Oddział PCK przyjął środki higieniczne

Około 30 palet pieluch, kapsułek do prania, podpasek i płynów do naczyń otrzymał lubuski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża. Dary przekazała jedna z firm, która produkuje artykuły higieniczne. Miasto rozdzieliło je między potrzebujące instytucje, m.in. szpital, Caritas i Dom Pomocy Społecznej.

Środki higieny bezpłatnie przewiozła jedna z zielonogórskich firm transportowych. Artykuły były zmagazynowane w Sochaczewie.

– Robimy, co możemy, żeby pozyskiwać takie darowizny. Nie jest to w tej chwili łatwe – mówi Paulina Grzesiowska-Nowak, dyrektor Lubuskiego Oddziału Okręgowego PCK w Zielonej Górze.

To jest wymierna pomoc. Mam nadzieję, że to się przyda. Pomoc otrzymało od nas między innymi stowarzyszenie Rondo, dom dziecka z Lubska czeka na nasze wsparcie. Oczywiście takie wsparcie pojechało też do Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej nr 4 w Zielonej Górze. Noclegownia zielonogórska to także miejsce, gdzie ta pomoc jest na pewno bardzo potrzebna.Paulina Grzesiowska-Nowak

PCK przyjmuje także indywidualną pomoc od mieszkańców. Prosi jednak o kontakt telefoniczny.

Nie działamy w tej chwili miejscowo. W biurze cały czas ktoś jest, natomiast generalnie staramy się ograniczyć bezpośrednie przychodzenie klientów do nas. Im mniej nas na ulicach, tym lepiej. Żeby jednak hasło „zostańcie w domu” naprawdę było wymiernym hasłem. Ale jeśli ktoś ma jakieś wsparcie, chciałby coś przekazać, to zawsze można do nas zadzwonić, my po to po prostu pojedziemy. Będziemy też wiedzieć, gdzie to później zawieźć, kto takiej pomocy może potrzebować.Paulina Grzesiowska-Nowak

Numer kontaktowy znajdziemy na stronie pck.zgora.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: