ZIELONA GÓRA:

Chynów walczy o milion! [BUDŻET OBYWATELSKI]

W piątek (19.07) na stronie internetowej Urzędu Miasta Zielona Góra pojawiła się lista 64 zadań zakwalifikowanych do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020. Wśród nich znalazła się jedyna propozycja zgłoszona przez chynowską społeczność pn. „Zadbany i bezpieczny Chynów”.

Chynowianie chyba znaleźli sposób na skuteczne przekonywanie mieszkańców do swych pomysłów. Z Budżetu Obywatelskiego zrealizowali już utwardzenie kilku ulic kostką na Osiedlu Kolorowym, wymianę oświetlenia, ścieżkę edukacyjną z ptasim zegarem i leśnymi cymbałkami.

Na Chynowie stanął plac rekreacyjny z siłownią, tzw. tyrolką i boiskiem do koszykówki. Na ulicy Krępowskiej powstała ścieżka rowerowa. Rok temu wygrali realizację projektu „Bezpieczny Chynów”. Dzięki temu w Chynowie zainstalowano kamery monitoringu i wybudowano progi zwalniające na kilku jezdniach.

W tym roku chcemy ten projekt rozszerzyć o nie tylko o bezpieczny, ale i zadbany Chynów – zapowiada radny Zbigniew Binek (klub Zielona Razem). – Przy ul. Truskawkowej, między jezdnią i chodnikiem wydzielimy miejsce na plac rekreacyjny z ławeczkami. Zainwestujemy też w dodatkowe kamery i progi zwalniające. Zadbaliśmy, aby na „śpiących policjantów”, zgodzili się wszyscy zainteresowani mieszkańcy, bo w poprzednich latach różnie z tym bywało – nie ukrywa.

Zadanie opiewające na 1 mln zł zostało pozytywnie zweryfikowane przez komisję powołaną przez magistrat.

W związku z tą dobrą wiadomością, radny Z. Binek spotkał się w piątkowy wieczór z członkami nowo powstającego stowarzyszenia „Kolorowy Chynów” na czele z prezes Barbarą Wybranowską i oficjalnym wnioskodawcą zadania Piotrem Turzańskim, prezesem stowarzyszenia Chynowianka.

Poczta pantoflowa

Spontanicznie zwołane spotkanie odbyło się w świetnej atmosferze w wielopokoleniowym składzie na stadionie piłkarskim na Chynowie – mówi Z. Binek. – To nie była wyłącznie zabawa integracyjna. Ustaliliśmy strategię na sierpniowe głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020.

Obecni postanowili, że poza nowoczesnym formami komunikacji, jak np. media społecznościowe, skoncentrują się na bezpośrednim kontakcie z mieszkańcami Chynowa i „pocztą pantoflową” postarają się dotrzeć do jak najszerszego grona zainteresowanych.

Do każdej skrzynki pocztowej w dzielnicy trafi dokładna informacja na temat idei Budżetu Obywatelskiego z opisem chynowskiego zadania, i głosowania, które zaplanowano przeprowadzić od 12 do 25 sierpnia. Warto przypomnieć, że od tego roku każdy mieszkaniec Zielonej Góry (w tym dzieci) może oddać tylko jeden głos. Osoby rozwożące korespondencję odpowiedzą na każde pytanie, będą mieli ze sobą karty do głosowania.

Zebrani jednogłośnie stwierdzili, że jeżeli wszyscy mieszkańcy Chynowa, namawiając jednocześnie znajomych z całej Zielonej Góry, zagłosują na zadanie „Zadbany i bezpieczny Chynów”, to mamy szansę wygrać – dodaje radny Z. Binek. – I w ten sposób pozyskać milion dla dzielnicy. Integrujemy się. Nie ma już podziału na tzw. stary i nowy Chynów.

Źródło: Łącznik Zielonogórski / RK

Jeśli zgłosiłeś projekt do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020 i chcesz go wypromować w radiu, na naszym fanpage’u, stronie internetowej oraz na innych kanałach informacyjnych, wyślij na adres: bo@um.zielona-gora.pl informacje o swoim projekcie (min. 1000 znaków), zdjęcia, wizualizacje oraz dane kontaktowe. Projekty będą promowane od 23 lipca br. do dnia rozpoczęcia głosowania. Przy dużej ilości zgłoszeń decyduje kolejność. Zastrzegamy sobie prawo do redagowania treści.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: