ZIELONA GÓRA:

Chaos na dworcu. Rzecznik PKP: Utrudnienia nawet do jutra [Nowe informacje]

Trwa usuwanie skutków wczorajszej wichury, również na trasach kolejowych. Zielonogórski dworzec opanował chaos. Kasy są zamknięte, a podróżni nie mogą uzyskać żadnych informacji. Nasz reporter rozmawiał z rzecznikiem PKP – ten jednak prosi o cierpliwość: – Utrudnienia potrwają do jutra, do godzin popołudniowych – mówi.

Stacją Zielona Góra jest nieprzejezdna. Utrudnienia mogą potrwać nawet do jutra do godzin popołudniowych. Obecnie nie wyjeżdżają z naszego miasta żadne pociągi.

Najprawdopodobniej ani dzisiaj, ani jutro pociągi nie będą kursowały według rozkładu.

Rzecznik PKP Intercity zapewnia, że podróżni mogą uzyskać informację o zmianach pod numerem infolinii 703 200 200. Na  stacjach, przystankach i w pociągach powinny być wygłaszane dodatkowe komunikaty o bieżącej sytuacji i możliwości kontynuowania podróży.

– Nie chce pan usłyszeć tego, co o tym wszystkim myślę – powiedział nam jeden ze zdenerwowanych podróżnych.

 

Aktualizacja 12:50. Rzecznik PKP Anna Zakrzewska: – Jeśli chodzi o najbliższy pociąg TLK75106 rel. Zielona Góra – Olsztyn będzie dzisiaj uruchomiony od stacji Zbąszynek. Dla pasażerów z Zielonej Góry została zorganizowana zastępcza komunikacja autobusowa do stacji Zbąszynek (autokary Przewozów Regionalnych). O szczegółach dot. podróży będzie informować na bieżąco drużyna konduktorska. Prosimy również o sprawdzanie komunikatów na naszej stronie. Ze względu na wczorajsze utrudnienia spowodowane warunkami atmosferycznymi, pociągi w regionie będą kursować trasami okrężnymi, a także wprowadzona będzie zastępcza komunikacja autobusowa na wybranych odcinkach.

PKP prosi, aby sprawdzać komunikaty na stronie internetowej. Pociągi w regionie będą kursować trasami zastępczymi. Ponadto na wybranych odcinkach zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa.

 

 

 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: