UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Centrum Zdrowia Matki i Dziecka ze wsparciem DKMS-u. Fundacja sfinansuje sprzęt

Zielona Góra jest coraz bliżej otwarcia Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. Jeszcze zanim budynek zostanie oddany do użytku, wsparcie placówki zapowiadają różni darczyńcy. Ostatnio pomoc zadeklarowała fundacja DKMS.

Organizacja, która zajmuje się m.in. rejestracją potencjalnych dawców szpiku, przekaże milion 240 tysięcy złotych na wyposażenie centrum. Dokładniej – Klinicznego Oddziału Onkologii Dziecięcej. Pomoc fundacji jest wynikiem zaangażowania prof. Ewy Gorczyńskiej, konsultanta wojewódzkiego ds. onkologii i hematologii dziecięcej.

Namówiła fundację DKMS na sfinansowanie wyposażenia oddziału onkologii. Już jesteśmy w trakcie podpisywania umowy, w związku z tym za już pozyskane środki będziemy robili zakupy. Jak tylko budowlańcy przekażą nam miejsce w centrum, przeznaczone na oddział, będziemy skutecznie to wyposażać. To jest pełne wyposażenie oddziału w podstawowy sprzęt, czyli łóżka, aparaturę przyłóżkową, aparaturę zabiegową. Wszystko to, co będzie służyło pełnej obsłudze małych pacjentów z chorobami onkologicznymi.Marek Działoszyński, prezes Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze

Sprzęt medyczny ma przekazać również fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Szpital Uniwersytecki wciąż poszukuje ofiarodawców.

Koszt budowy Centrum Zdrowia Matki i Dziecka to ponad 112 milionów złotych.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: