ZIELONA GÓRA:

Cały „Norwid” (i nie tylko) czyta dzieciom! Zobaczcie „Poczytajki”

„Poczytajki” to nazwa cyklu, którą w ramach akcji „Non Stop Norwid” wymyśliła wojewódzka biblioteka. Polega na tym, że przyjaciele książnicy czytają dzieciom bajki i wierszyki. Wszystko odbywa się w internecie.

W pierwszym odcinku „Poczytajek” zabrzmiały wierszyki o kotach autorstwa Stanisława Jachowicza. Przeczytał je aktor Lech Dyblik. Następnie bajkę „Brzydkie kaczątko” zaprezentowała Joanna Kret z mediateki Szklana Pułapka. Trzecim gościem „Poczytajek” był kabareciarz Leszek Jenek.

Był to oczywiście wiersz „Paweł i Gaweł” Aleksandra Fredry. Kolejne odcinki „Poczytajek” będą publikowane w każdy wtorek o 12:00 na kanale biblioteki na YouTubie.

W akcję włączyło się wielu znanych aktorów, pisarzy, dziennikarzy. A w kolejnych odcinkach usłyszymy bajki i wierszyki w interpretacjach m.in. Magdaleny Różczki, Kingi Kaszewskiej, Marzeny Więcek czy Romka Awińskiego. Chciałabym podkreślić, że ci artyści zupełnie bezinteresownie włączyli się w naszą akcję, za co z całego serca bardzo im dziękujemy. Oczywiście najmłodszym czytają także nasi bibliotekarze.Anna Urbańska, specjalistka ds. public relations biblioteki Norwida

Następną bajkę – „Dzielnego ołowianego żołnierzyka” – przeczyta Joanna Wasąg z mediateki Szklana Pułapka. Premiera – 7 kwietnia o 12:00.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X