ZIELONA GÓRA:

Była Barbórka, czas na świętowanie [WIDEO]

Choć Barbórka była niemal tydzień temu, to zielonogórscy górnicy swoje święto obchodzili dzisiaj. Uroczystości rozpoczęło złożenie kwiatów pod pomnikiem Łukasiewicza przed gmachem PGNiG. 

Obecnie w oddziale pracuje 1700 osób. Mówi Dorota Mundry z zielonogórskiego oddziału PGNiG.

Pracujemy na terenie 4 województw. Dbamy o nasze instalacje. Żeby gaz docierał do Polaków. Dziś świętujemy, wręczamy odznaczenia. Wszyscy życzymy sobie żeby nasza praca była bezpieczna. 

Według Dariusza Lesickiego, zastępcy prezydenta miasta Zielona Góra, górnikom należy życzyć także zdrowia. Lesicki podkreśla także, że Zielona Góra i PGNiG to już swego rodzaju jedność.

Zielonogórski zakład obsługi praktycznie połowę Polski, a nie tylko nasze miasto i okolicę. To też ogrom miejsc pracy, o które będziemy walczyli. 

Z życzeniami dla górniczej braci, tradycyjnie już, przyszły także maluchy z Miejskiego Przedszkola nr 34. Dzieci bez problemu są w stanie opisać czym się górnicy zajmują oraz jakie są charakterystyczne elementy ich mundurów galowych.

Dodajmy, że po złożeniu kwiatów pod gmachem PGNiG przy ulicy Westerplatte, górnicze uroczystości przeniosły się do Lubuskiego Teatru.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: