ZIELONA GÓRA:

Budżet Obywatelski: Łączna wartość złożonych projektów? Prawie 40 mln zł!

Trwa Budżet Obywatelski 2021. Jesteśmy po weryfikacji wniosków. Autorzy projektów, które zostały odrzucone przez komisję mają jeszcze czas do piątku na odwołanie i uzupełnienie dokumentacji.

Pozytywną weryfikację przeszło 26 spośród 68 złożonych wniosków. W tym roku budżet ma swoje nowości. Oprócz tego, że w całości odbędzie się online, ma nie tylko kwotę maksymalną, ale też minimalną. Projekty nie mogły mieć wartości niższej niż 100 tysięcy złotych. – Nie jest to problem – mówi Piotr Dubicki, pełnomocnik prezydenta Miasta Zielona Góra ds. konsultacji społecznych.

My nawet mieliśmy bardzo małą liczbę zadań, które opiewały na kwoty 100-200 tys. zł. Większość zadań ma wartość ponad pół miliona zł. Mieszkańcy mają dużo pomysłów. Ta kwota poniżej 100 tys. zł, za nią nie zawsze w warunkach miejskich jesteśmy w stanie zrobić rzeczy, które cieszyłyby oko zielonogórzan.

Co ciekawe, łączna wartość wszystkich złożonych w tym roku projektów to blisko 40 mln zł. Przypomnijmy, pula budżetu to 6,5 mln zł. A jeden z projektów dotyczy Placu Praw Kobiet, czyli skweru naprzeciwko komendy policji przy ul. Partyzantów.

Jest to doposażenie tego placu poprzez nasadzenie drzewek owocowych, dołożenie huśtawek, a także mini biblioteczek, gdzie mieszkańcy mogą wymieniać się książkami.

Głosowanie w tegorocznym Budżecie Obywatelskim rozpocznie się 30 maja i potrwa do 13 czerwca. Do 20 czerwca powinniśmy poznać zwycięskie projekty.

Download (XLSX, 54KB)

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: