ZIELONA GÓRA:

Budżet Obywatelski: Coraz mniej czasu na złożenie projektów!

Jeszcze tylko do niedzieli, 2 maja można zgłaszać projekty w tegorocznym Budżecie Obywatelskim. Następnie pomysły zielonogórzan zostaną poddane głosowaniu. Ze względu na pandemię odbędzie się ono online. 

Pula budżetu obywatelskiego to 6,5 mln złotych. Żeby jednak otrzymać jakiekolwiek środki finansowe na realizację projektów – trzeba spełnić kilka warunków. Po 1 wszystkie projekty muszą być zrealizowane na działkach należących do miasta. Po 2 powstałe projekty mają być ogólnodostępne dla wszystkich mieszkańców.

W samym zgłoszeniu będzie trzeba umieścić nazwę zadania, lokalizację, uzasadnienie i wstępny kosztorys. Załączyć też skan listy poparcia 15 mieszkańców. 

Urzędnikiem odpowiedzialnym za Budżet Obywatelski w magistracie jest Piotr Dubicki. Pytamy go, co jest największym problemem w tegorocznej edycji?

Największym problemem jest pandemia koronawirusa. Nie możemy od tego tematu uciekać. Całość przeniesiona jest do internetu. Począwszy od składania wniosków poprzez weryfikację urzędników i głosowanie.

Głosowanie rozpocznie się 31 maja i potrwa do 13 czerwca. Zwycięskie projekty mamy poznać do 20 czerwca.

foto: mat. UM

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: