HOTZIELONA GÓRA:

Budynek jest, potrzebny jeszcze parking. Miasto wspiera Centrum Zdrowia Matki i Dziecka

Samorządy lubuskich miast i gmin wspierają ochronę zdrowia, nie tylko w związku z pandemią. Z obietnicy przekazania pomocy finansowej wywiązała się m.in. Zielona Góra. Ze wsparcia samorządu skorzysta Centrum Zdrowia Matki i Dziecka.

Zielona Góra przekazała m.in. milion złotych na pierwsze wyposażenie placówki. Ponad dwukrotnie więcej miasto przeznaczyło na wkład własny do budowy wielopoziomowego parkingu przy obiekcie.

Inwestycja ma być finansowana z rewitalizacji na kwotę około 20 milionów złotych, z czego wkład własny zapewni miasto Zielona Góra. Jeśli miałoby się okazać, że ta inwestycja prowadzona przez szpital byłaby zagrożona, to miasto z chęcią przejmie rolę wiodącą i tę inwestycję wykona. Tak, żeby parking wielopoziomowy mógł być otwarty do końca przyszłego roku.

– Będziemy rozmawiać, w jaki sposób pokierować tą inwestycją. Czas pandemii faktycznie zmienił nam priorytety – odpowiedziała marszałek Elżbieta Polak. Podziękowała też samorządowcom za zaangażowanie.

Nie ma nic ważniejszego niż zdrowie i życie. Bardzo dziękuję samorządom, które to rozumieją i natychmiast niosą swoją pomoc. Udało nam się wspólnie przyspieszyć i zakończyć budowę Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. Szpital jest gotowy i może już od poniedziałku realizować funkcję szpitala tymczasowego.

Z kolei parking wielopoziomowy przy centrum ma być gotowy do końca przyszłego roku. Będzie miał około 200-250 miejsc, zależnie od tego, który wariant obiektu zostanie ostatecznie wybrany. W tym miesiącu Szpital Uniwersytecki otrzyma sześć propozycji konstrukcji parkingu.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: