ZIELONA GÓRA:

Budowa szpitala tymczasowego na finiszu. Wszystko ruszy w poniedziałek

Przygotowania do otwarcia szpitala tymczasowego w Zielonej Górze są na ostatniej prostej. W poniedziałek obiekt będzie przygotowany na pacjentów z COVID-19. Zgodę na użytkowanie budynku wydała już straż pożarna, inspekcja budowlana i inspekcja sanitarna.

Do szpitala wciąż dociera sprzęt medyczny, środki ochrony osobistej i inne niezbędne rzeczy.

Brakuje w zasadzie jeszcze tylko kardiomonitorów i dozowników tlenu, które zostaną dostarczone w tym tygodniu, do piątku. Bardzo dziękuję przedstawicielom Wojska Polskiego, którzy aktywnie nas wspomagają.

Powstanie szpitala tymczasowego jest ważne również dla pacjentów, którzy nie chorują na COVID-19. Dlaczego? Zwolnią się miejsca na innych oddziałach szpitalnych w województwie, a tym samym zwiększy się dostęp do specjalistycznej opieki medycznej – przekonuje Bożena Chudak, dyrektor Wydziału Zdrowia Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego.

W pierwszym rzędzie będziemy odblokowywać oddział internistyczny w Świebodzinie, następnie oddział internistyczno-geriatryczny w Skwierzynie. W ciągu najbliższych dwóch tygodni zostanie przywrócony cały szpital w Kostrzynie nad Odrą jako szpital „czysty”. I następny – szpital w Sulechowie, w pewnych modułach uruchamiania szpitala jako „czystego”. Do końca roku zwolnimy około 300 miejsc.

Szpital tymczasowy ma funkcjonować przez pół roku. Powstaje w budynku przeznaczonym pierwotnie na Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. Sposób działania placówki będzie zależeć od tego, czy epidemia COVID-19 będzie się rozwijać, czy wygasać.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X