ZIELONA GÓRA:

Broisz? Miasto (już) ma cię na oku

Na dzisiaj jest ich już ponad pięćdziesiąt, kolejne będą pojawiały się systematycznie, tak aby w swoim zasięgu mieć jak największy obszar miasta.

Wielokrotny zoom optyczny, do tego kilka obiektywów skierowanych w różne strony, możliwość implementacji rozpoznawania twarzy, czy wyszukiwania konkretnych numerów rejestracyjnych pojazdów – tak w największym uogólnieniu wygląda nowoczesny miejski monitoring, który lada chwila zakończy fazę testową i formalnie wystartuje w naszym mieście.

Na inwestycje składają się 53 kamery i ponad 170 obrazów, ponieważ kamery są kilku obiektywowe. Mamy cztery kamery z zoomem optycznym 45-krotnym i podświetlaniem 500-metrowym laserowym, co sprawia, że obraz nocą jest bardzo wyraźny. Chcemy rozwijać ten system, ponieważ takie jest polecenie pana prezydenta, żeby w przestrzeniach miasta, w których są inwestycje, dokładać też kamery. Park Sowińskiego, przy policji czy w Kiełpinie mają kamery zamontowane, które rejestrują lokalne, ale docelowo chcielibyśmy je wpiąć do całego systemu. Waldemar Michałowski, Departament Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta

Pracę przy obsłudze monitoringu znajdzie dwanaście osób. Dobiega końca nabór. Za kilka tygodni Wielki Brat będzie miał miasto na oku 24 godziny na dobę. Inwestycja opiewa na kwotę 4 mln zł.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: