ZIELONA GÓRA:

Gdzie odpocząć w sobotę? Lećcie do Przylepu!

Sportowy odlot czeka nas w sobotę w Przylepie. Na lotnisku spotkają się amatorzy biegania, przejażdżek rowerowych, a także maszyn latających. Mile widziane będą całe rodziny, bo dla każdego – i dużego, i małego zielonogórzanina – znajdzie się jakaś atrakcja.

Teren Aeroklubu Ziemi Lubuskiej będzie m.in. miejscem maratonu na rowerach stacjonarnych.

Będziemy organizować maraton rowerowy na rowerach stacjonarnych, a także strefę trampolin dla dzieciaków oraz treningi crossfitowe dla każdego, gdzie można sobie przyjść i popróbować tego typu treningu. Mamy jeszcze jubileuszowy marsz nordic walking na dystansie 3,5 kilometra, czyli jednego okrążenia.Sylwia Humińska-Cyrul, menadżer klubu Everest Fitness

3,5 kilometra to także dystans jubileuszowego Drużynowego Biegu o Puchar Lotto. Dla bardziej wytrzymałych będzie przygotowana trasa 10-kilometrowa.

Organizatorzy zastrzegają, że na lotnisko nie będzie można dostać się samochodem. Na teren lotniska wjadą tylko osoby z przepustkami, czyli np. uczestnicy biegów.

Jest to mniejsza impreza niż do tej pory organizowaliśmy przez ostatnie 2 lata, dlatego też nie organizujemy parkingu na Trasie Północnej. Jedyną możliwością dojazdu będzie dodatkowa linia MZK, linia „F”. Będzie ona jechała od Centrum Przesiadkowego do lotniska w Przylepie. Nowością jest to, że uruchamiamy mobilną stację zwrotu rowerów miejskich. Będzie oznaczona strefa, w której możemy te rowery zostawić na czas wydarzenia, następnie ponownie je wypożyczyć i wrócić do Zielonej Góry.Artur Haładyn, dyrektor Aeroklubu Ziemi Lubuskiej

O familijną rozrywkę zadba ZGrana Rodzina. Dzieci pobawią się na dmuchanych zjeżdżalniach i skorzystają z warsztatów plastycznych. W tym czasie rodzice, którzy posiadają kartę Zgranej Rodziny, będą mogli przedłużyć jej ważność.

Będzie punkt mobilny ZGranej Rodziny. To ważna informacja dla posiadaczy kart. Jeżeli nie mają czasu, aby w tygodniu pofatygować się do biura ZGranej Rodziny, która mieści się w ratuszu, mogą przedłużyć kartę na miejscu właśnie w Przylepie. Myślę, że ciekawą i istotną rzeczą jest pierwsza pomoc przedmedyczna. Będzie można zdobyć certyfikaty.Małgorzata Szachowicz, ambasador programu ZGrana Rodzina

W trakcie festynu odbędzie się również finałowa konkurencja Mikrolotowych Mistrzostw Polski – zawody na celność lądowania. Weźmie w niej udział ok. 20 różnych urządzeń latających, m.in. motolotni.

Lotto AirFit, czyli „Sportowy odlot na lotnisku w Przylepie” odbędzie się w sobotę w godzinach 12:00-18:00.

fot. Aleksandra Pietruszewska

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: