HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Brachmański vs Łatwiński czyli polityczny dwugłos ws. Ameryki

Czy zamieszki w Stanach Zjednoczonych w Kapitolu mogą mieć wpływ na polską scenę polityczną? A jaki tak, to w jakim wymiarze? O wydarzenia w Ameryce pytaliśmy naszych gości z przeciwległych biegunów zielonogórskiej sceny politycznej.

Andrzej Brachmański, zielonogórski radny Zielonej Razem, zwraca uwagę, że w Polsce może mieć miejsce podobna sytuacja w momencie, gdy obecna władza przegra wybory. – Populiści nie chcą tak łatwo oddać władzy – mówi Radiu Index Brachmański:

To ma przełożenie. Populiści nie oddają władzy tak łatwo i w Polsce możemy się spodziewać w czarnej wersji takich scenariuszy. Myślę, że Trump i jego koledzy nie potrafili powiedzieć wyraźnie, że te wybory nie są sfałszowane. 

Z kolei radny sejmiku województwa lubuskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Kazimierz Łatwiński zwraca uwagę na działania policji i porównuje obecną sytuację w Stanach Zjednoczonych do wydarzeń w Polsce przed kilkoma laty. Wówczas opozycja zablokowała mównicę sejmową.

Władze polityczne w USA uporały się z tymi, którzy wtargnęli do parlamentu w parę godzin. W Polsce okupacja parlamentu trwała kilka dni. Polskie władze dążyły do pokojowego rozstrzygnięcia tego konfliktu wywołanego przez parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. 

Dodajmy, ze w Radiu Index od poniedziałku do piątku program “Rozmowa na 96 FM”.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: