ZIELONA GÓRA:

Bożena Mania: Egzaminy ósmoklasisty powinny zostać odwołane, a matury przesunięte

Czy młodzież jeszcze w tym roku powróci do szkól?  To pytanie, na które z niecierpliwością czekają zarówno młodzież szkolna jak i rodzice. Dziś ministerstwo edukacji ma podjąć decyzję, co dalej. Przypomnijmy, że formalnie placówki oświatowe są zamknięte do 26 kwietnia.

O obecnej sytuacji w edukacji w dobie epidemii koronawirusa rozmawialiśmy z Bożeną Manią – szefową lubuskich struktur Związku Nauczycielstwa Polskiego. Gość „Rozmowy na 96 FM” stwierdził, że egzaminy ósmoklasistów powinny być odwołane.

Mamy bardzo wyjątkową sytuację. Dziś ten egzamin jest niepotrzebny. Można wziąć świadectwa i na tej podstawie rekrutować młodzież. 

Nasz gość dodaje, że wszystkie działania resortu edukacji są spóźnione o co najmniej dwa tygodnie. Pojawia się pytanie, co z maturami, które w tej chwili zostały przesunięte na czerwiec. – To stanowczo za szybko – dodaje Bożena Mania.

Naszym zdaniem termin jest za szybki. Skoro mówimy, że uruchamiany zasoby gospodarcze od lipca to my mamy iść na egzamin w czerwcu? Matury powinny odbyć się pod koniec wakacji lub we wrześniu. 

Rozmowa z Bożeną Manią na Facebooku Radia Index i na portalu wzielonej.pl

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: