ZIELONA GÓRA:

Bohaterów Westerplatte do poprawki? Radni zgłosili swoje uwagi

Ich zdaniem wiele do życzenia pozostawia zabezpieczenie elementów drogi, takich jak studzienki czy lampy. Z interpelacjami w tej sprawie zwrócili się radni z klubów Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości.

Kazimierz Łatwiński przypomniał o problemach, które zauważali już sami mieszkańcy. Chodzi o tzw. klawiszowanie chodnika na drodze i uszkodzone studzienki. Stwarzają one zagrożenie, ponieważ rdzewieją, a w dodatku znajdują się poniżej poziomu chodnika.

Stan tych studzienek martwi, dlatego że wiele z nich już na samym początku było zardzewiałych. Niektóre z nich są zagłębione w ziemi o 10 centymetrów niżej niż poziom chodnika. To jest bardzo niebezpieczne – można skręcić albo złamać nogę. Dobrze by było, gdyby odpowiedzialni za nie operatorzy sieci dostosowali się do dobrego poziomu i jakości całej ulicy Bohaterów Westerplatte. Do tego dochodzi problem tzw. klawiszowania płyt chodnikowych. Są one nierówno ułożone i w tej sytuacji szybko popękają.Kazimierz Łatwiński, radny Prawa i Sprawiedliwości

Ze zdaniem Łatwińskiego zgadza się radny Marcin Pabierowski, który zwrócił też uwagę na parkingi przy Bohaterów Westerplatte. Domaga się również powrotu postoju taksówek.

Postój dalej jest bardzo problematyczny. Jest tam dojazd do budynku wysokościowego – budynku „Nafty”, a są tam prowadzone działania gaśnicze. Moim zdaniem postój powinien wrócić na to miejsce, na którym był przed remontem, z uwagi na dostępność dla służb i bezpieczeństwo obiektów użyteczności publicznej. Na to zwracałem uwagę w rozmowach w Urzędzie Miasta, ale sytuacja pozostaje bez zmian.Marcin Pabierowski, radny Platformy Obywatelskiej

Radni dodali również, że do końca maja wykonawca remontu ma obowiązek wprowadzić poprawki.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: