ZIELONA GÓRA:

Biegiem na wagary! Pierwszy dzień wiosny na sportowo

Wczoraj pierwszy tak ciepły dzień w tym roku, a za nieco ponad tydzień wiosna pojawi się w kalendarzu. Młodzież zapewne uczci ten dzień wagarami.

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego wręcz do zerwania się z lekcji zachęca, po raz trzeci proponując bieg pod hasłem „Pobiegnij na wagary”.

W tym roku startujemy z Ogrodu Botanicznego na boisko Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego. W tym roku mamy dwa biegi. Dla dzieci w wieku 9-12 lat przewidziano bieg na dystansie 1 km. Od 13-go roku życia biegną 5 km.Błażej Baszczak (Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego)

Biegi to jedno, ale edukacji też nie zabraknie. W ubiegłym roku motywem przewodnim było zdrowe odżywianie, teraz organizatorzy chcą uwrażliwić dzieci i młodzież na zwierzęta i ochronę ich praw.

Zaczynamy wykładem o moralności wobec zwierząt. Potem Wkręceni Zakręceni robi warsztaty z tworzenia karmników, domków dla zwierząt, a Inicjatywa dla Zwierząt przygotowuje warsztaty z tworzenia szarpaków dla psów.Błażej Baszczak (Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego)

Placówka zaprasza do siebie wszystkie zielonogórskie szkoły. Start do biegu zaplanowano na godzinę 11:00.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: