ZIELONA GÓRA:

Bieg niekoniecznie z dala od szkoły. Wagary razem z Zespołem Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

Zielonogórscy uczniowie na gigancie? Tak, ale w trosce o zdrowie i formę. Święto wagarowicza i powitanie wiosny upłynie im na trasie biegu. Zamiast chodzić tego dnia po mieście, stawiać policję na nogi, bo i tak jest, lepiej pójść na te dobre, sportowe wagary – argumentuje Radosław Brodzik ze stowarzyszenia Zielona Góro Zacznij Biegać.

Na pomysł przeprowadzenia akcji „Pobiegnij na wagary” wpadł Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze. Jej pierwszy etap to – zgodnie z nazwą – bieg. Jego trasę przedstawił Błażej Baszczak, nauczyciel z ZSiPKZ.

– Uczniowie biegną przez 5 kilometrów. Dla wielu to może być pierwszy taki dystans, ale wszystko jest z górki. Jedyny podbieg znajduje się z tyłu ogródków działkowych „Leśna Polana”.

Wszystko będzie zorganizowane jak w każdym profesjonalnym biegu – bramy startowe, numery dla zawodników oraz pomiar czasu zapewni firma Super Sport. Za biuro zawodów odpowiada natomiast I Liceum Ogólnokształcące.

– W samym dniu zawodów w szkole zostanie zorganizowane biuro, do którego każdy uczestnik zobowiązany jest dostarczyć zgodę na udział w biegu. Biuro będzie czynne od ok. 10:00, 10:30 – podała Joanna Howis z Rady Samorządu Uczniowskiego I LO.

W tym roku do akcji zaangażowano też Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Sulechowie. Reprezentanci uczelni poprowadzą wykłady i pokazy związane ze zdrowym żywieniem.

– Chcemy pokazać uczniom, że w nową porę roku można wejść nie tylko poprzez sport, ale również zdrowe odżywianie. Jest to uświadamianie, jak ważna jest aktywność sportowa i zdrowa żywność – mówiła dyrektor ZSiPKZ, Bożena Bogucka.

Współpracę nawiązano również dlatego, że od września tego roku zielonogórski zespół szkół będzie kształcił młodzież w zawodzie technik agrobiznesu. Obejmuje ono wiedzę o ekologicznej żywności.

Poza tym nad bezproblemowym przebiegiem zawodów będą czuwać uczniowie „Medyka”.

Zawody w ramach akcji „Pobiegnij na wagary” odbędą się 21 marca o godzinie 12:00. Start biegu – spod I Liceum Ogólnokształcącego, meta – na boisku Dragons Zielona Góra przy ulicy Botanicznej. Limit uczestników wynosi 300 osób. Z każdej szkoły może wystartować maksymalnie 30 zawodników.

Download (PDF, 174KB)

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
X