KULTURA:ZIELONA GÓRA:

Bibliotekarz zdobywa wiedzę przez całe życie

W środę 30 września o godzinie 10:00 w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. Norwida odbędzie się kolejne spotkanie w ramach konwersatoriów bibliotekoznawczych.  Na spotkanie książnica zielonogórska zaprosiła dyrektorów i kierowników bibliotek publicznych południowej części województwa lubuskiego i studentów.

Konwersatorium będzie miało formę hybrydową. Bibliotekarze będą mogli brać udział w dyskusji i prelekcjach zarówno osobiście w Sali im. Janusza Koniusza, jak też online w wideo konferencji.

To seminarium dyrektorów i kierowników bibliotek południowej części województwa lubuskiego. Seminarium jest połączone dodatkowo z konwersatorium. To są dwie bardzo ważne formy szkoleniowe dedykowane bibliotekarzom, ale nie tylko, również studentom i pracownikom naukowym. W ramach tych spotkań wymieniamy się wiedzą i doświadczeniami i są one bardzo istotne dla wszystkich bibliotekarzy. Służą nie tylko podnoszeniu kompetencji, ale też w przypadku bibliotek w południowej części województwa lubuskiego integracji. Integracja środowiska jest bardzo ważna, żeby biblioteki mogły lepiej pracować i lepiej funkcjonować. Dedykować coraz ciekawszą ofertę, coraz więcej wydarzeń do swoich użytkowników.

Wyjątkowymi gośćmi konwersatorium będą prof. dr hab. Bogdan Trocha i dr Wolfgang Brylla z Uniwersytetu Zielonogórskiego, którzy wygłoszą dwie prelekcje.

W tym roku koncentrujemy się na tematach literackich. Naszymi gośćmi będą: profesor Bogdan Trocha z Uniwersytetu Zielonogórskiego, i wystąpi z tematem “Literatura popularna wobec wyzwań współczesności – strategie pisarskie i wydawnicze” i gościem drugim, równie ważnym będzie dr Wolfgang Brylla, również z Uniwersytetu Zielonogórskiego i przedstawi temat “Literacki bękart – kryminał czyli sztuka czytania”. Tematy bardzo ważne, bo wiadomo, że książka w różnej formie, ale jest nadal wiodącym zasobem biblioteki i bardzo poszukiwanym przez czytelników

W rozmowie z Moniką Simonjetz i Agnieszką Ginko możecie posłuchać o pracy bibliotekarzy i najnowszej inicjatywie kulturalnej „Norwida”. Tym razem osoby z talentem poetyckim będą mogły zabłysnąć zgłaszając swój udział w cyklu „Poezja na weekend”. Swoje zgłoszenia możecie wysyłać na adres  a.ginko@biblioteka.zgora.pl, wraz z krótką notką i 10 wierszami. Więcej informacji w “Poeci są poszukiwani!” Zachęcamy do udziału.

mat.prasowe

 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: