KULTURA:ZIELONA GÓRA:

Biblioteka szykuje wyjątkowe urodziny. Bohaterem dnia będzie… poeta

Urodziny w zielonogórskiej bibliotece? Czemu nie! Jest osoba, która sobie na to zasłużyła. To oczywiście patron książnicy, Cyprian Norwid. Z okazji 198. rocznicy urodzin poety przygotowanych zostało wiele atrakcji.

W klimat romantyzmu – epoki, w której żył i tworzył Norwid, wprowadzi nas koncert Marii Ludwiki Gabryś-Heyke. Jest to pianistka, laureatka wielu konkursów krajowych i międzynarodowych, m.in. w Antoninie i Getyndze. Brała udział w festiwalach muzycznych w Holandii, Włoszech, Japonii czy Szwajcarii. Nagrywała również utwory dla Polskiego Radia i szwajcarskiej rozgłośni DRS 2. W Zielonej Górze zaprezentuje utwory Marii Szymanowskiej, Michała Kleofasa Ogińskiego czy Fryderyka Chopina.

Koncert usłyszymy we wtorek, 24 września o 18:30 w Muzeum Ziemi Lubuskiej. Muzyce będą towarzyszyć wiersze Cypriana Norwida, które przeczyta aktor Lubuskiego Teatru, Radosław Walenda.

Jak na urodziny przystało, będzie również tort, balony i życzenia dla jubilata. W ten sposób świętować będą dzieci ze szkół podstawowych. Również we wtorek, od godziny 9:30, rozpocznie się blok imprez pod hasłem „Norwid dzieciom”. Odbędzie się w Centrum Bibliotecznym dla Dzieci i Młodzieży w gmachu przy alei Wojska Polskiego.

Ponadto spotkania poświęcone Norwidowi zorganizuje Laboratorium Książki „GreenBook” na Jędrzychowie, Klub Pro Libris czy filia nr 1 przy ulicy Ptasiej. Szczegółowy program – na stronie biblioteki.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00