ZIELONA GÓRA:

Biblioteka Norwida ma już 70 lat. Ruszyły obchody jubileuszowe [WIDEO]

Już od 7 dekad lubuscy czytelnicy mogą wypożyczać książki z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Zielonej Górze. Obecnie z jej zasobów korzysta ponad 20 tysięcy osób. A jak biblioteka zmieniała się na przestrzeni tych 70 lat? Między innymi o tym mówiono podczas spotkania inaugurującego okrągły jubileusz. 

Dyrekcja oraz pracownicy biblioteki Norwida nie kryli dumy ze swoich osiągnięć. Cieszy chociażby otwartość książnicy oraz jej skandynawski model.

Nasze zbiory mają charakter hybrydowy, czyli dajemy wybór czytelnikom. Nie narzucamy im formy publikacji. Do tego cały proces digitalizacji dokumentów. Ogromna popularność zielonogórskiej biblioteki cyfrowej to też duże osiągnięcie. No i działalność polegająca na tym, że biblioteka to trzecie miejsce, czyli miejsce spotkań i rozmów.

Spotkanie w sali imienia Janusza Koniusza okazało się idealną okazją nie tylko do wspomnień, ale także do patrzenia w przyszłość. Oraz życzeń.

Teraz większość z nas jest chyba w tym internetowym świecie. A książka, która jest w formie papierowej, ma swoją magię, wartość. Warto po nie sięgać. Życzę im więc żeby książka przeżyła. 

Dodajmy, że obecna siedziba biblioteki Norwida powstała w 1975 roku.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: