ZIELONA GÓRA:

Biblioteka Norwida gotowa na wakacje

Wakacje coraz bliżej. Letni czas będzie można ciekawie spędzić w bibliotece Norwida. I to nie tylko z nosem w książce. Kalendarz letnich atrakcji wypchany jest po brzegi spotkaniami i warsztatami. Będzie też można się zrelaksować wśród zieleni. 

Jak na bibliotekę przystało na mapie wydarzeń nie zabraknie spotkań autorskich. Do zielonogórskiej książnicy zawitają między innymi Marzena Rogalska i Przemysław Borkowski. Będą też autorzy lokalni. Wakacje to jednak przede wszystkim czas relaksu. Czytelnicy znajdą go w samym sercu biblioteki, bo na patio.

Będzie można usiąść na leżaku, albo na trawce. Którą mamy. Na kocu. Przeczytać książkę lub zapoznać się z wiadomościami z prasy. Będzie można kupić kawę, lody, domowe desery. To wszystko czeka w Norwidzie. 

 

Atrakcji tego lata nie zabraknie także dla najmłodszych czytelników. Biblioteka Pana Kleksa zaprasza chociażby na gry bez prądu, czyli planszówki. W napiętym grafiku letnich wydarzeń znalazły się też warsztaty mangi i decoupage.

Młodzież spotka się z bibliotekarzem, który bardzo się interesuje mangą. Ale także z panią Pauliną, która je tworzy. Będzie ciekawie. Trochę historii, ale też własne próby stworzenia komiksu i mangi. Oprócz tego będą warsztaty decoupage dla starszych dzieci. Będą tworzone takie wazony. Tym warsztatom młodsze dzieci raczej nie podołają. Będziemy tworzyli też kwiaty z różnych wycinanek.

Dla młodszych dzieci będą natomiast czekały gniotki i warsztaty w klimacie pirackim. Szczegółowy harmonogram wydarzeń znajdziecie na stronie biblioteki Norwida. Pamiętajcie jednak, że na poszczególne warsztaty będą obowiązywały zapisy. Będą one ruszały tydzień przed rozpoczęciem się danego projektu.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: