ZIELONA GÓRA:

Biblioteka nocą – straszy, czy bawi i edukuje?

Ponownie zielonogórzanie będą mogli udać się do biblioteki po zmroku. W tym roku szykowane są atrakcje dla dzieci i dorosłych m.in. spotkania literackie, wystawy oraz podchody.

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze po raz drugi organizuje akcję Noc Bibliotek. W tym roku ogólnopolskie hasło wydarzenia to Wolno czytać!  I nie mamy tutaj na myśli powolnego czytania, a możliwości zapoznania się z różnorodną literaturą. Przewidziano wiele atrakcji, zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych. O szczegółach opowiada Dorota Kaczmarek, kierownik działu promocji WiMBP im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze.

Dorota Kaczmarek, kierownik działu promocji WiMBP im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze

Noc Bibliotek odbędzie się w sobotę 4 czerwca, w godzinach od 17:00 do 24:00. Cały program można znaleźć poniżej.

Blok dla najmłodszych

8.00 Gala XVII Przeglądu Mistrz Pięknego Czytania

19.00 Literackie podchody po Bibliotece: zebranie uczestników, wyjaśnienie zasad zabawy, podzielenie uczestników na grupy – hol Biblioteki

19.10  Rozpoczęcie podchodów.

Blok dla dorosłych:

17.00-18.00 Klub Pro Libris im. Andrzeja K. Waśkiewicza
Promocja tomiku poetyckiego Śnieżnobiałe wiśnie Wojciecha Śmigielskiego – poety, krytyka literackiego, historyka literatury, tłumacza. Prowadzenie: prof. Małgorzata Mikołajczak.

18.0019.00 Galeria Biblioteki 
Wernisaż wystawy “Michał Hrisulidis. Scenografia i rysunki” z udziałem Artysty. (Michał Hrisulidis – artysta z Wrocławia pochodzenia greckiego. Zajmuje się scenografią filmową i teatralną, malarstwem, rysunkiem. Autor grafik w tomiku “Śnieżnobiałe wiśnie” Wojciecha Śmigielskiego.

20.00- 21.30 Sala Dębowa 
Spotkanie autorskie z Michałem Witkowskim – pisarzem i dziennikarzem, felietonistą, autorem książek m.in.: “Lubiewo”, “Barbara Radziwiłłówna z Jaworzna-Szczakowej”, “Fynf und cfancyś”. Prowadzenie: Jakub Rawski.

21.45 -22.30 Sala Dębowa
Nocna projekcja filmu 33 minuty w Zielonej Górze czyli w połowie drogi. Scenariusz Halina Bohuta-Stapel. Reżyseria Tomasz Łupak. Projekcja odbędzie się z udziałem twórców filmu.

 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: