ZIELONA GÓRA:

Bezpieczny i trzeźwy Nowy Rok. Policyjne zalecenia i ostrzeżenia

Nie chcesz wchodzić w nowy rok z kłopotami, zwłaszcza prawnymi? Pamiętaj o kilku zasadach, do jakich należy się stosować przed i w trakcie sylwestrowej zabawy.

Wielu z nas świętuje Nowy Rok w blasku fajerwerków. Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze przypomina m.in., że należy kupować je ze sprawdzonego źródła, odpalać na otwartej przestrzeni, z dala od ludzi i obiektów, a przed zakupem sprawdzić, czy mają instrukcję w języku polskim. Funkcjonariusze będą kontrolować miejsce sprzedaży sztucznych ogni oraz interweniować w razie zakłócania spokoju.

Małgorzata Barska, Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

Sprawdzana będzie także trzeźwość kierowców. Poza patrolami na drogach policja uruchomi też kontrole w komisariatach w Zielonej Górze i Sulechowie. Badanie trzeźwości jest anonimowe, bezpłatne i dobrowolne. Warto również reagować, gdy po pijanemu chce kierować jeden z naszych przyjaciół lub członków rodziny.

Małgorzata Barska

Zanim więc odpalimy sztuczne ognie prosto z ręki albo pod wpływem wsiądziemy za kółko – zastanówmy się, jak bardzo może to wpłynąć na nasze oraz cudze życie i zdrowie.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: