LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo. ZUS rozpoczął ważną kampanię!

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął ogólnopolską kampanię informacyjną „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”.

ZUS chce w ten sposób upowszechnić, głównie wśród seniorów, wiedzę na temat korzyści, jakie daje konto w banku i jak bezpiecznie z niego korzystać. O szczegółach mówi rzecznika lubuskiego oddziału ZUS Agata Muchowska:

Prowadzimy taka kampanię, ponieważ przelewy świadczeń na konto – to jest olbrzymie bezpieczeństwo dla naszych klientów. Nie tylko ekonomiczne, ale także bezpieczeństwo w tych czasach pandemii. W trakcie obostrzeń powinno się unikać kontaktu z drugim człowiekiem. 

Metodę przekazywania świadczeń w postaci przelewów wybiera obecnie ok. 75 proc. beneficjentów lubuskich oddziałów ZUS, podczas gdy jeszcze dekadę temu decydowało się na to zaledwie 45 proc. z nich. Seniorzy coraz częściej doceniają wygodę, komfort, szybkość a przede wszystkim bezpieczeństwo jakie gwarantuje konto w banku.

Chyba bezpiecznie trzymać pieniądze w banku. Nie trzeba czekać na listonosza, zanim przyjdzie z emeryturą. 

Z ankiety przeprowadzonej przez ZUS wynika, że najczęstszym powodem z powodu którego seniorzy nie korzystają z bankowości jest chęć posiadania pieniędzy w domu, obawa przed brakiem dostępu do sieci bankowej, bankomatów i miejsc gdzie można płacić bezgotówkowo oraz braku wiedzy na temat bankowości

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: