LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Bezpieczeństwo to podstawa. Ostatnie dni przed Orszakiem Trzech Króli

Już w tę sobotę zielonogórskim deptakiem przejdzie Lubuski Orszak Trzech Króli. – 90% rzeczy mamy zaplanowanych – ogłosiła Eleonora Szymkowiak. Gdy niemal wszystko jest dopięte na ostatni guzik, wystarczy przypomnieć o zasadach bezpieczeństwa i o tym, jak pochód będzie wyglądał.

Przed orszakiem odbędzie się msza święta. O godzinie 12:00 w kościele Najświętszego Zbawiciela odprawi ją biskup Stefan Regmunt. Później, o 13:30 na Placu Bohaterów uformuje się orszak.

Tradycyjnie w pochodzie przejdą trzej królowie. Dwóch z nich obejrzy orszak z perspektywy dwóch wielbłądów. Ze względu na obecność zwierząt organizatorzy apelują do Lubuszan:

Obok wielbłądów idzie ochrona – młodzież z Zespołu Szkół Budowlanych, żeby nie podchodzić w pobliżu nóg wielbłądów. Żeby po prostu nie było nieszczęścia.Gerard Nowak, reżyser Lubuskiego Orszaku Trzech Króli

Wprowadzone będą również zmiany organizacji ruchu. Kierowcy nie będą mogli pozostawić samochodów na placu Bohaterów, ulicy Kazimierza Wielkiego i Bankowej.

Bardzo prosimy, żeby w okolicach Kazimierza Wielkiego, Niepodległości, Bankowej i placu Bohaterów w miarę możliwości ograniczyć postój samochodów. Ulice będą już zamknięte – Bankowa od 9:00 od góry i od dołu, Kazimierza Wielkiego od galerii i ta uliczka, czyli plac Bohaterów, na której aż do ganku muzeum ustawiamy orszak.Gerard Nowak

Atrakcją będzie żywa szopka. Znajdą się w niej zwierzęta ze stajni przy ulicy Prostej, z Droszkowa i Chynowa. Tutaj organizatorzy również proszą, by im nie przeszkadzać i nie dokarmiać.

Dodatkowo Eleonora Szymkowiak przypomniała o rekwizytach, jakie będzie można otrzymać przed orszakiem. Będą one rozdawane indywidualnie.

Każdy, kto przyjdzie, dostanie koronę. Nie ma możliwości, by ktoś brał je na zapas. Osoba, która będzie na orszaku, dostanie koronę w kościele. Będą też rozdawane na placu Bohaterów i przez anioły. Będą również piękne gwiazdy na patykach, tylko dla dzieci, ale też nie na zapas.Eleonora Szymkowiak

Lubuski Orszak Trzech Króli przejdzie 6 stycznia od placu Bohaterów do stajenki przy zielonogórskim ratuszu. Dla zmarzniętych uczestników przemarszu przygotowany zostanie ciepły posiłek. Orszak zakończy się około godziny 15:00.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00