LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Bezpartyjni Samorządowcy oraz Teraz Lubuskie apelują do prezydenta o większe współfinansowanie szpitala

Trwa walka o stworzenie Lubuskiego Centrum Onkologii. Placówka miałaby powstać przy Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze. Żeby jednak udało się ją powołać, potrzebne są fundusze. Bezpartyjni Samorządowcy oraz Teraz Lubuskie apelują więc do prezydenta miasta o większy wkład finansowy w zielonogórską lecznicę. 

Jak mówi Karina Topczyłko, z Komisji Rewizyjnej Teraz Lubuskie, Szpital Uniwersytecki pełni rolę także lecznicy miejskiej. Niezrozumiałe jest zatem, że magistrat na jego utrzymanie przeznaczył w tym roku zaledwie 17 tysięcy złotych.

Mamy jeden szpital i składać się na niego powinien każdy. Zarówno miasto, jak i władze wojewódzkie. Mamy nadzieję, że mając takich specjalistów jesteśmy w stanie stworzyć taki ośrodek. Ale brakuje finansów i sprzętu. 

Żeby jakość leczenia nie tylko zielonogórzan, ale wszystkich lubuszan się poprawiła, potrzebne jest 30 mln złotych od miasta. Mówi Jakub Szczepański ze Stowarzyszenia Teraz Lubuskie.

Nie może być tak, że tylko Uniwersytet Zielonogórski czy zarząd województwa ma wspierać szpital. Wnioskuje o te 30 mln na przestrzeni dwóch najbliższych lat. Wierzymy, że uda nam się razem z prezydentem zrobić coś dobrego. 

Tworzenie Lubuskiego Centrum Onkologii miałoby się odbywać strategicznie. Czyli ogromny nacisk byłby kładziony także na kształcenie przyszłej kadry medycznej.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: